MENÜ

♥SNAF♥


Szia!

Szerintem már sokunk szenvedett a tanulással. Nos, én sem szeretek tanulni, de ha megfogadod ezeket a tanácsokat, és ellátogatsz a következő oldalakra, akkor talán jobban fog menni a tananyag.

1.tipp

Nekem az évszámok tanulása megy a legnehezebben, ezért először is ehhez szeretnék néhány tanácsot adni. Az évszámok általában a történelemben jelennek meg, így csak 5. osztályos kortól jelentenek problémát. Velem már sokszor fordult elő, hogy a számokat kevertem össze, így Amerika felfedezése nálam nem 1492 volt, hanem 1942, ami azért teljesen más. Kezdjük ott, hogy viszonyítjuk a megtanulandó évszámot. Vegyük példának Amerika felfedezését. Az 1400-as években uralkodott Mátyás király is. Az 1900-as években már elkezdett fejlődni a technika. Tehát Kolombusz Kristóf 1492-ben fedezte fel Amerikát. De a számokat egyenként megjegyezve (1-4-9-2) majd fejben gyorsan összepakolása is egy megoldás.

 

2. tipp

Angol tanulása. Erre most adok nektek néhány weboldalt is, ahol akár regisztráció nélkül is megoldhatod a feladatokat:

LearnEnglishKids

LearnEnglishTeens

OpenWingsEnglish

Nos, én főleg az első kettőt használom, ezekhez van is fiókom, aminek további előnyei vannak: feladatlapokat tölthetek le ingyen, amit akár Paint-ben, akár kinyomtatva megoldhatok. De ha egy szöveg lefordítása vagy megértése a feladat, akkor a szótárak helyett én a jól ismert Google-fordítót tudom ajánlani, itt a linkje:

Google-fordító

 

3. tipp

Most térjünk vissza a történelemhez. Ezúttal egy lassabb, de mókásabb, érthetőbb módját mutatom be a történelem tanuláshoz. Lépésekben haladok.

1.Olvasd el a tankönyvben írt szöveget!

2.Keress rá az illetőre, vagy eseményre könyvekben vagy az interneten! (Wikipédia...stb.)

3.Most térj vissza a tankönyvhöz és írj egy vázlatot, vagy ha erre nincs lehetőség mondd el a lényeget, mintha csak felelnél.

Én így szoktam tanulni, de a 2. lépést gyakran kihagyom és helyette a tankönyv kiegészítő szövegeit olvasom el, valamint a képeket is alaposan megnézem.

 

4. tipp

Irodalmi fogalmak. Hidd el, én sem szeretem a verslábakat, irodalmi kifejezéseket...stb. Néha nekem is beletörik a bicskám a pirrichius versláb helyes leírásába. Nem szeretem a monda, ballada, elbeszélő költemény...stb. fogalmait magolni... én egyszerűen olvasni szeretek! De az irodalomhoz ezeket is meg kell tanulni. Nos, erre nincs más megoldás, magolni kell...magolni, magolni. Sajnos erre én sem tudok tippet. (akkor miért is írtam ide, ugyebár?)

 

5. tipp

Ötödik, egyben utolsó: matematika. A matekból annyit (remélem) már mindenki tud, hogy hogyan kell összeadni, kivonni, szorozni és osztani. Ez alap. De hogyan lehet megérteni a tanár zavaros magyarázataiból egy matekpéldát? Először is: akár érted, akár nem tanuld meg a szabályt. Ezután nézz meg néhány példát úgy, hogy valaki lépésről-lépésre csinálja. Ha ez megvolt elméletileg jönnie kéne a "megvilágosodásnak". Ennyit tudok segíteni.

 

Asztali nézet